AKCIJA PRIKUPLJANJA STAROG PAPIRA

Autor: Verica Marinović, 27. 9. 2013.

Acija prikupljanja starog papira se nastavlja i ove školske godine, a o dojmovima nagrađenih učenika  prošlogodišnje akcije i fotografije s nagradnog putovanja možete vidjeti u prilogu.

Nagradno putovanje

S obzirom na motivirajući zadatak koji je ravnateljica uputila na početku školske godine, a to je da najuspješniji razred u prikupljanju starog papira dobiva nagradno putovanje, shvatili smo ovaj zadatak vrlo ozbiljno. Podigli smo sve na noge: djedove, bake, susjede, ali i sami sebe! Natjerali smo se na čišćenje starih tavana, ormara i svega u čemu bismo mogli pronaći koji kilogram starog papira. Kako smo iz dana u dan prikupljali papir, stigli smo do zavidne brojke od 4, 5 tona prikupljenog papira i s nestrpljenjem iščekivali proglašenje pobjednika. To smo bili mi, sadašnji 6. D razred. Znali smo da sada slijedi ono obećano-ostvarenje našeg cilja! Putujemoooo!!!! Za odredište smo odabrali EKO PARK „KRAŠ“.

U rane jutarnje sate zajedno s razrednicom Anom Magaš i nastavnicom Kevčić, nestrpljivo smo krenuli. Kada smo stigli, dočekao nas je vlakić koji nas je odvezao na doručak. Da, da, jeli smo svježe mlijeko i krašuljke, a nakon toga, krenuli smo u novu pustolovinu; muzli smo mehaničku kravu i natjecali se tko će biti uspješniji. Pobjedu su odnijele Matea i razrednica. Svi smo bili ponosni i krenuli dalje u osvajanje čokoladne alke. Ovdje je pobijedio Matej koji je najbolje gađao u sridu. Ako nikada niste muzli kravu ili gađali Alku, naša preporuka je da se okušate u tome. Nakon ovih pustolovina krenuli smo na skakanje u velikim trampolinima koji su nas jako izmorili pa smo pojurili na primamljivi ručak.

Već pri kraju ručka stiglo je iznenađenje, maskote životinjskog carstva podijelile su nam slastice nakon ručka i povele nas u nove avanture. Spremni za vožnju po jezeru i razgledavanje životinja, brzo smo obukli zaštitne prsluke i krenuli. Međutim, priči nije kraj, vrijeme je bilo za natjecanje u različitim sportovima. To smo, uspješno prevladali, pokupili diplome i s razrednicom krenuli prema autobusu. Začuli smo zvuk koji nas je upozorio da još nismo gotovi. Zapitali smo se što sada može uslijediti?! Traženje blaga bio je najbolji izazov za nas, od svih razreda koji su bili tamo, naš Deny pronašao je punuuuu kutiju ukusnih čokolada koje je podijelio s nama, baš kao što rade pravi prijatelji.

Da, moramo se pohvaliti, prema autobusu, sada smo krenuli punih ruku…Pokupili smo diplome u svim disciplinama koje smo isprobali, ali osim toga, dobili smo diplomu za najbolju grupu po disciplini koja je posjetila Eko park Kraš! Ponosni, ali i umorni, puni dojmova, vratili smo se kućama s najboljeg putovanja ikada. I da, zahvalni za putovanje kojim nas je nagradila ravnateljica i škola J.

Isplati se potruditi, zar ne?!

Ana Magaš, prof.

« Svibanj 2024 »