Škole u šumi, šume u školi

Autor: Velimir Stanić, 21. 11. 2014.

Projekt koji su osmislile Hrvatske šume kako bi djeci u Osnovnoj školi približile vrijednosti šuma i šumarstva te poslove protupožarne zaštite i ekološke vrijednosti, u našoj je školi pokrenut  na Dan sadnje stabala koji je prigodno obilježen 22. rujna 2014. godine sadnjom sadnica poljskog jasena u školskom dvorištu. Naši su učenici ovim putem prošli edukaciju koja je prilagođena uzrastu i regiji u kojoj žive.

Časopis Hrvatske šume

Jednako tako, ovim je putem dogovorena suradnja u kojoj se svake godine na isti dan planira posaditi različita vrsta autohtonog drveća kako bi se nakon određenog vremena dobio školski arboretum. Važno je naglasiti kako je za provedbu ovakvoga projekta izdana suglasnost Agencije za odgoj i obrazovanje te Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Detaljnije o ovom projektu, naši učenici mogu pročitati u časopisu Hrvatske šume, broj 215, časopisu koji redovito stiže u našu školsku knjižnicu. Ponosni smo na svoju školu, učenike i nastavnike koji su se uključili u organizaciju ovoga projekta te se veselimo novim edukacijama i aktivnostima koje nas očekuju.

« Ožujak 2024 »